Buderus tepelná čerpadla

Kotle-sanita.cz

Buderus tepelná čerpadla (2 produkty)

Obecně o tepelných čerpadlech

Vzduch, země nebo studní voda. Nevyčerpatelný zdroj energie pro každého.

Slunce nám dodává každý den nepředstavitelné množství energie. Tato energie se ukládá do okolního vzduchu, země nebo spodní vody a lze ji využít, i když slunce zrovna nesvítí. Tepelná čerpadla Buderus Logatherm využívají bezplatnou energii okolního prostředí k energeticky úsporné a hospodárné přípravě teplé vody a příjemného tepla k vytápění. Hospodárné využívání tepla Slunce – ke zvýšení teploty energie získané z okolního prostředí slouží čtyři funkční jednotky: výparník, kondenzátor, expanzní ventil a kompresor.

Proč právě tepelné čerpadlo?
Důvodů pro zvolení tepelného čerpadla je hned několik. Ty nejdůležitější jsou ale 3. První jsou finance pak ekologie a nakonec technologie.

Finance:

  • Při myšlence pořízení tepelného čerpadla spoustu lidí odradí jeho cena, která je stále ve srovnání s ostatními druhy zařízení na vytápění o dost vyšší. Důležité však je uvědomit si, že náklady vložené do pořízení se nám vrátí během několika málo let. Při současných cenách energií je průměrná návratnost nákladů kolem 5 let. Se stoupajícími cenami energií se dá předpokládat, že návratnost bude klesat.
  • Elektrický tarif
  • Krátká návratnost
  • Nízké provozní náklady
  • Z 1kW elektřiny získáme 3kW - 4kW tepla

Ekologie:

  • Díky tomu, že tepelné čerpadlo nevypouští do ovzduší žádné zplodiny, výrazně přispívá místnímu životnímu prostředí.

Technologie:

  • Využití tepelného čerpadla nabízí mnoho možností připojení dalších zařízení. Podporuje zapojení solárních panelů na podporu vytápění či ohřevu teplé vody, krbové vložky nebo kotle na el. či plyn. Další možností je dopojení řízeného větrání, či v případě zemních vrtů jejich využití jako pasivní klimatizace s téměř nulovými provozními náklady.

1

Buderus Logatherm WPT 270 I-S tepelné čerpadlo

systém vzduch-voda výkon 2kw

57 717,- Kč Cena 51 945,- Kč

Detail produktu

Buderus Logatherm WPT 270 A-S tepelné čerpadlo

systém vzduch-voda výkon 2kw

57 717,- Kč Cena 51 945,- Kč

Detail produktu

1